Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kurum Adı: Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kategori: Eğitim Araştırma Hastanesi
İl: Erzurum
İlçe: Merkez
Telefon: 0 (442) 232-5555
Adres: Dr.Refik Saydam Caddesi Merkez
Güncelleme: 17.12.2013
Web Sitesi: http://www.erzurumbeah.gov.tr

Aşkale Aziziye Çat Hınıs Horasan Ilıca İspir Karaçoban Karayazı Köprüköy Narman Oltu Olur Palandöken Pazaryolu Pesinler Şenkaya Tekman Tortum Uzundere özel ve devlet hastaneleri

Sağlık Bakanlığı tarafından yapımına 2005 yılı Ağustos ayında başlanan ve 128 bin 802 metre karesi kapalı alan olmak üzere toplam 150 bin 46 metrekare alan üzerine kurulan Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğu’nun en büyük sağlık merkezi ünvanına sahiptir.

Hastanede 1 adet acil, 5 adet günübirlik yanık cerrahi ameliyathanesi olmak üzere, toplam 21 adet ameliyathane yer almaktadır. Bu özelliğiyle de Sağlık Bakanlığı’nın bölgede cerrahi müdahalelerde yaşanan birçok sıkıntıya çözüm amaçlı olarak sunduğu yatırımların en büyüğü olma vasfını taşımaktadır.

Hasta odalarının tamamı içerisinde, LCD ekran tv, buzdolabı, banyo-tuvalet ve lavabosu ile hasta refakatçisi için tamamıyle özel olarak dizayn edilmiş ve gerektiğinde yatak pozisyonuna çevrilebilir koltuklar bulunmaktadır.

Hastaların, tedavi sırasında hekim seçme hakkına da sahip olabildiği Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta, hasta yakını ve ziyaretçiler için hizmet vermekte olan “Hasta Hakları Birimi” de faaliyet göstermektedir.

Yukarı Cevap Yaz

Cevap Gönder
Free T-Mobile phones on sale | Thanks to Best Savings Accounts, Conveyancing Fees and Used Cars